Beverage

Ak hľadáte informáciu, či si neviete s niečím poradiť, tu je na to priestor.
Napísať odpoveď
OM7LM
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Apr 08, 2016 8:02 am
Kontaktovať používateľa:

Beverage

Príspevok od používateľa OM7LM »

Ahojte, chystám sa natiahnuť dva beverage na W a JA do WW contestu. Problém je v tom že v smere na JA mám cestu a preto ho musím natiahnuť na opačnú stranu s tým, že neuzemním koniec antény a bude prijímať obidva smery.
Má niekto skúsenosti s týmto riešením ? Podľa mňa sa zmení impedancia. Ako ste to riešili ?
Dík za pomoc Miro OM7LM
Pista
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi Nov 25, 2016 1:08 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Beverage

Príspevok od používateľa Pista »

Nazdar Miro,
tiez som riesil tento problem par rokov dozadu. Riesenie ako popisujes nebude fungovat. Da sa to vyriesit dvojsmernym beverage (dva draty) schemu najdes na internete ale je to narocne na stavbu, cievky musia byt dobre spravene, jadra spravne pouzite, aj tak dost ludom to nefugovalo co to skusali, navyse v nasej zemepisnej dlzke netrafis obojsmernym nic rozumne co je oproti sebe a je to velky luxus robit len kvoli tomu ze mas pozemok na opacny smer.
OM7LM
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Apr 08, 2016 8:02 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Beverage

Príspevok od používateľa OM7LM »

Pišta dík za odpoveď. Našiel som aj ja na nete "dvojdrátový beverage", len sa mi to zdalo zložité na krátkosť času pred kontestom. Nebol čas na laborovanie. Takže dnes som natiahol beverage na W :)
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných