Elektrónky do zbierky

Zamknuté
om5cd
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Apr 02, 2016 7:26 am
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Elektrónky do zbierky

Príspevok od používateľa om5cd »

Stále sa snažím dopĺňať a rozširovať moju zbierku elektrónok. Momentálny stav je 923 zaregistrovaných individuálnych typov. Malý náhľad je možné vidieť na stránke: http://www.qrz.com/db/om5cd . Nepovaľuje sa Vám náhodou niekde a nezapadá prachom nejaký skvost vákuovej techniky, ktorý mi v zbierke ešte chýba? Budem na stretnutí v Poprade. Ďakujem za prečítanie. 73 Jozef OM5CD
Rudolf OLEJNÍK
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2016 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrónky do zbierky

Príspevok od používateľa Rudolf OLEJNÍK »

Ahoj Jozef ! Mám osciloskopicku rusku obrazovku 8P039B /je funkčná/, ak by si ju chcel tak pošlem, navrni cenu Ty. Rudo vy 73 OM8SL.
om5cd
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Apr 02, 2016 7:26 am
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrónky do zbierky

Príspevok od používateľa om5cd »

Ahoj Rudo!
Ďakujem, že ešte máš v pamäti, že som kedysi uverejnil takýto inzerát. Poprosil by som Ťa, vieš mi odfotiť a poslať typ tej obrazovky? V azbuke totiž je niekoľko záludností, ktoré my, čo sme sa ju učili už dávno a pravidelne ju nepoužívame, môžeme niekedy misnúť. Napríklad sa veľmi podobajú veľké tlačené P a L. "P" je rovnako hranaté na oboch vrcholoch a obe zvislé strany má rovnobežné. A "L" má jednu zvislú stranu zvlnenú do vnútra a vrch písmena je užší ako jeho základňa. Potom sa ten typ (napísaný po našom) veľmi podobá na 8LO39V, ktorú už žiaľ v zbierke mám (dokonca 2 kusy). Už som sa tešil, že bude nejaký prírastok do rodiny. :-( Ale keď to bude skutočne "P", budem potešený... :-)
73 Jozef 5CD
Rudolf OLEJNÍK
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2016 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrónky do zbierky

Príspevok od používateľa Rudolf OLEJNÍK »

Ahoj Jožko skúsim pofotiť alektronky na stole v garáži a ja tu obrazovku a potom v meily Ti to v prílohe pošlem,inač by som to si vyhodil,chcem sa troho šrotu už pomaly zbaviť,je mi 73 r. a do truhly to nepotrebujem ,hi . Servus napíšem vy 73 Rudo OM8SL.
OM7CF
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi Dec 30, 2016 9:34 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrónky do zbierky

Príspevok od používateľa OM7CF »

Nazdar Jozef,
spomenul som si na Teba,keď som robil poriadok v garáži a našiel niekoľko
zaujímavých elektróniek,ktoré mi je ľúto vyhodiť.Ak sa hodia do zbierky
máš ich k dispozícii.Tá EB34 je nová aj so škatuľkou,6K7 je staršia
výrobca Valvo pre Wehrmacht.
Zdraví OM7CF,Tibor.
om5cd
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Apr 02, 2016 7:26 am
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrónky do zbierky

Príspevok od používateľa om5cd »

Ahoj Tibor,
super! Tak touto správou si ma skutočne potešil. Tá EB34 bude novým prírastkom, čiže už 931 typ v zbierke. Typ 6K7 ako taký už síce mám, ale zatiaľ len z CCCP alebo USA produkcie.
Som registrovaný na OM CALLBOOK-u. Tam nájdeš moju e-mailovú adresu. Napíš mi a dohodneme ostatné...
Ešte raz srdečná vďaka.
73 Jozef OM5CD
josef
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St Jún 29, 2016 7:29 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrónky do zbierky

Príspevok od používateľa josef »

ahoj,
mám si 30 roznych druhov elektroniek wehrmacht-napr. typy rv,rg lg,ld ,lv atd , taktiež asi 30 druhov USA -2.sv vojna a taktiež ua a ok.
Bohužiaľ mi zoznam ako příloha odf bola portálom odmietnuta. adr- jambr@post.cz
ok1kc Jozef
73
Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných