Pripomienky ohladom novej inzercie

Otázky ohľadom správy fóra
Administrator
Site Admin
Dátum registrácie: Št Mar 17, 2016 9:15 am
Kontaktovať užívateľa:

Pripomienky ohladom novej inzercie

Príspevok od užívateľa Administrator » Pi Apr 01, 2016 12:43 pm

Sem prosím adresujte vaše ďalšie návrhy a pripomienky k novej inzercii.

OM1CI
Dátum registrácie: So Apr 02, 2016 11:05 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pripomienky ohladom novej inzercie

Príspevok od užívateľa OM1CI » Št Apr 07, 2016 7:53 pm

celé ZLE......
tento WEB dizajn je vhodný na fórum, diskusiu....nie na inzerciu,
neprehľadné, každý vraví, s kým sa o tom rozprávam.
myslím že prudko poklesne návštevnosť inzerátov.
Jozef

om7ad
Dátum registrácie: Pi Apr 01, 2016 8:30 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om7ad » Št Apr 07, 2016 9:53 pm

Súhlasím, dizajn celkom nevhodný na inzerciu!

Tomáš
Dátum registrácie: Po Apr 04, 2016 4:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomáš » Pi Apr 08, 2016 4:45 pm

Chlapi cením si vašej roboty na tejto inzercii. Len ono to že všetko bolo na kope malo svoje čaro že človek dakedy len tak prechádzal či nenájde niečo zaujímave čo by sa mu mohlo hodiť a tak musí prechádzať cele fórum... A ešte aj veľa inzercii bolo že niekto predával cele vybavenie od antény trx-u PA-stupňa a elektroniky tak pridal 1 inzerát a teraz by musel pridať skoro do každej rubriky inzerát.

OM8AIK
Dátum registrácie: Št Mar 17, 2016 10:08 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM8AIK » Pi Apr 08, 2016 6:08 pm

Uvidime, ci sa uchyti toto strukturovanie. Dame tomu zopar mesiacov a uvidime, ci sa to pouzivatelom zapaci, alebo nie.

System je komplikovanejsi ako proste pridavanie textu, avsak je to jednoduchsie na spravu a taktiez system dava vacsie moznosti. Nie je rozhodne idealny pre ucel inzercie, ale je kompromisom medzi casom venovanym sprave a pouzivatelskym komfortom.

V kazdom pripade sa daju najst po prihlaseni vsetky neprecitane inzeraty. Pre lepsiu orientaciu v novom systeme som pripravil tiez zopar navodov.

OM8AIK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM8AIK » Pi Apr 08, 2016 6:32 pm

Co sa tyka zobrazenia vsetkych inzeratov, mozete pouzit nasledujuce odkazy:

Predam: link
Kupim: link

Linky funguju len pre registrovanych/prihlasenych a je ich vidno taktiez na hlavnej stranke po prihlaseni ako "Vsetky inzeraty" v jednotlivych kategoriach (Predaj, Kupa)

om5ns
Dátum registrácie: Pi Apr 01, 2016 4:53 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om5ns » Po Apr 18, 2016 9:05 am

Ohlasov ,že je to veľmi zlé a neprehľadné je už teraz veľa .Tak načo čakať ešte pár mesiacov, či sa to uchytí . Už teraz sa to neuchytilo ,podla reakcií hamov.Treba to dať na pôvodný stav do doby až sa niečo lepšie a prehľadnejšie vymyslí,tak aby to aj adminovi uľahčovalo správu.Viem ,že sa to ľahko napíše ,ako urobí ,ale treba to.Zopár návodov v orientácii ešte systém nezjednodušil ,bo na starý sme nepotrebovali návod .Jednoducho som klikol na rubriku a čítal som s prehľadom všetko ,čo tam bolo uvedené.

om6am
Dátum registrácie: Po Apr 18, 2016 9:24 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om6am » Po Apr 18, 2016 9:33 am

Ahojte,
zdieľam taktiež názor, že tento nový dsign veci len skomplikoval . Mne osobne vyhovuje forma oko majú na www.ok2kkw.com. Jednoduchá a prehľadná forma. Na čo je dobré vedieť na inzertnom fóre, kto má kedy narodeniny mi nie je jasné. A čo sa týka dnešného dátumu, tak máme sviatok všetci, lebo je Medzinárodný deň rádioamatérov, žonglérov a čo ja viem ešte koho.
Jozef om6am

OM8AIK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM8AIK » Po Apr 18, 2016 10:43 am

DR OM,

rozumiem, ze sa nova forma zda byt ina, komplikovana, je to vsak len tym, ze je nova.

om5ns napísal:Ohlasov ,že je to veľmi zlé a neprehľadné je už teraz veľa .
Negativnych ohlasov je zodesat ked zratam tu 5 na portali a cca 5 ludi, co mi pisalo mail, aj to po odkomunikovani - navedeni ako robit s inzerciou prestali byt take pesimisticke.

Kedze z povahy ludi (kultura v europe) je zrejme, ze sa zvacsa stazujeme a chvalime malo, neda sa subjektivne hodnotit, ci je system zly, alebo len samostatna zmena vadi HAMom. Ked sa na to pozrieme z druhej strany, mame tu 50 inzeratov, 100 registrovanych pouzivatelov, z coho vyslovene negativny nazor vyslovilo nejakych 10%.

Preto necham sucastny system bezat dalej este nejaku dobu (mesiace), kym si ludia zvyknu na tuto zmenu a ak bude potom spatna vazba negativna a ak sa najde clovek, ktory je ochotny sa dlhodobo starat o inzerciu, tak po schvaleni od SZR nemam problem mu odovzdat tuto starostlivost.

Dovtedy by som prosil skor konstruktivne komentare, ako vieme zo sucastneho stavu vytazit to, co potrebujete. - vid implementacia navrhu, aby bol dostupny link na cely predaj a celu kupu bez nutnosti prechadzat rozne kategorie.

om7ad
Dátum registrácie: Pi Apr 01, 2016 8:30 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om7ad » Po Apr 18, 2016 11:19 am

Aj z tých sto zaregistrovaných užívateľov je dosť takých, ktorým sa súčasné riešenie inzercie nepáči (Vrátane mňa!),
takže to nie je dobrý argument. Rovnako nepokladám za konštruktívny prístup tvrdohlavé vnucovanie niekoľko mesačnej
skúšobnej doby zjavne nevhodného riešenia. Doporučujem sa nad vecou zamyslieť!

OM1CI
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM1CI » Po Apr 18, 2016 12:28 pm

pozri napr tu:
http://vkvzavody.moravany.com/bazar/bazar.php
alebo tu:
http://www.cbradio.cz/burza/prodam.php3
poprípade tu:
http://www.hamradio.cz/bazarn/index.php

v jednoduchosti je krása, adnminovia tychto stranok urcite poradia, pomozu, daruju...

Nechcem týmto znevažovať Tvoju prácu, Tvoj stratený čas a energiu venovanú čudákom rádioamatérom, čo len frfľú, nikomu nevyhovieš, každý je iba múdry jak hodinky... :-)

AHOJ, jozef

OM8AIK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM8AIK » Po Apr 18, 2016 1:59 pm

Ako pises, len upravim - nie vzdy kazdemu vyhovies.

Prvy/druhy system, co si sem dal sme zrusili kvoli zacatiu spamu. Naprogramoval som mechanizmus na overovanie cez mail, co ju zredukovalo, avsak to nefungovalo stopercentne - tak na 80% - cize ludom nechodili emaily, nedal sa inzerat pridat, atp. Nie som profi programator, takze som to spravil najlepsie ako som vedel.

Kedze som bohuzial nemal cas kazdy den sediet nad mailami a riesit problemy inzerujucich a niekedy si skratka nenajdem cas aj dva tyzdne, tak som zaviedol tento system, ktory maily posiela - zatial sa vyskytlo len dva krat, ze niekomu neprisiel a po opatovnom zaslani bol doruceny (mozno si uzivatel nevsimol email v spame...).

Nie celkom chapem co presne vadi niektorim, lebo ked som sa dopytoval, tak neboli schopni to identifikovat. Zoznam veci na predaj (staci si dat do bookmarkov) - search.php?keywords=*+*+*&terms=any&author=&fid%5B%5D=6&sc=1&sf=titleonly&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=H%C4%BEada%C5%A5 - mi pride ako dost jednoduchy a prehladny, dokonca prehladnejsi ako bol predtym.

Uvidime teda casom, ako sa system uchyti. Osobne som ocakaval vyrazne vacsi odpor, ktory je samozrejme prirodzeny.

om3pl
Dátum registrácie: Pi Apr 01, 2016 3:18 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om3pl » Po Apr 18, 2016 3:47 pm

Admin napísal:
"Uvidime, ci sa uchyti toto strukturovanie. Dame tomu zopar mesiacov a uvidime, ci sa to pouzivatelom zapaci, alebo nie.

System je komplikovanejsi ako proste pridavanie textu, avsak je to jednoduchsie na spravu a taktiez system dava vacsie moznosti. Nie je rozhodne idealny pre ucel inzercie, ale je kompromisom medzi casom venovanym sprave a pouzivatelskym komfortom."

Tak toto "štruktúrovanie" sa uchytí asi sotva. Ak tomu "dáš tomu zopár mesiacov aby sa uvidelo či sa to použivateľom zapáči, alebo nie" tak už dneska môžeš vidieť, že záujem o čítanie inzerátov už z akéhokoľvek dôvodu, či neprehľadnému prístupu na toto "fórum či inzerciu" (tu sa rozhodni jednoznačne o čo ide) alebo štruktúru tejto stránky. Je už 18.04.2016, a počet prístupov na stránku je fakt veľmi nízky...aký je asi dôvod ?

OM8AIK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM8AIK » Po Apr 18, 2016 5:12 pm

Prepac, pocet pristupov sa nemeral na byvalej inzercii a nemeria sa ani teraz. Z kade mas taketo udaje?

Ta "struktura" sa da obist, pisal som o tom v predchadzajucom prispevku a aj vyssie.

Zacina to vyzerat ze sa tu naraba s radoby faktami, ale su postavene na vode. Adresujte konkretne veci (ktore este neboli vyriesene), nesklzajme do nekonstruktivnej debaty.

om3pl
Dátum registrácie: Pi Apr 01, 2016 3:18 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om3pl » Po Apr 18, 2016 6:57 pm

Tak asi je problém s tou "štruktúrou" :D . Veď za každým inzerátom máš uvedený počet zobrazení takže... ?
Ale v poriadku, mne to nevadí, ale bolo by treba pamätať aj na starších hamov. Nie všetci majú taký hard a soft ako máš Ty ako admin... ;)
maj sa
Peter OM3PL

om7jn
Dátum registrácie: Ut Mar 22, 2016 8:55 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om7jn » So Apr 23, 2016 2:56 pm

Ja sa pripajam k nazoru ze toto nieje ale vobec vhodne na inzerciu, skor treba nieco poriesit ako je to na bazosi kde sa daju pridat obrazky danej veci a je vsetko priehladne a nie sa preklikavat medzi kolonkami , po starom to bolo o 100% lepsie. To je moj nazor a myslim ze uz ani sem nedam inzerat lebo je neefektivny.

om7jn
Dátum registrácie: Ut Mar 22, 2016 8:55 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om7jn » Po Apr 25, 2016 12:29 am

este mam jednu pripomienku, om8aik pise ze je velmi jednoduche a velmi priehladne no je to tak ze sa vies orientovat v tom co robis ale ked ta posadim do bagra tak neviem ci si poradis, ved aj tam je to vsetko jednoduche ...

martin
Dátum registrácie: Po Apr 11, 2016 11:43 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » Ut Apr 26, 2016 5:16 pm

Ahojte, no co sa tyka mna, nielen ze tu uz nevlozim ziaden inzerat, ale este na dovazok mazem aj
moj profil.
Dakujem adminovi, za zmazanie mojho inzeratu - len pre zaujimavost ani neslo zmazat bez jeho suhlasu a
prave to ma nasralo...!!

om6am
Dátum registrácie: Po Apr 18, 2016 9:24 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om6am » Ne Máj 01, 2016 11:41 am

To admin:
nedal by sa systém nastaviť tak, že keď na fóre pribudne nový inzerát, zaregistrovaným uživateľom by prišiel do emailu annonce s odkazom , kde po kliknutí by sa priamo zobrazil nový inzerát?

OM8AIK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM8AIK » Ne Máj 01, 2016 6:00 pm

om6am:
chod na kategoriu, ktoru chces sledovat, naskroluj uplne na spodok stranky a tam je "Sledovať toto fórum". Nedaju sa vsak vsetky jednym klikom, takze ked niekoho zaujimaju uplne vsetky inzeraty, tak treba spravit tych par klikov pre kazdu kategoriu...

om7ac
Dátum registrácie: St Mar 23, 2016 3:55 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om7ac » Št Máj 05, 2016 11:59 am

om7ac. Prvé reakcie na nový dizajn boli podobne negatívne ako poslali predchádzajúci "oponenti". Povedal som si,už si dosť starý,/71 rokov/aby si vedel,že žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí. A po každodenej návšteve inzercie sa mi to už nezdá také veľmi zlé,aby som to nemohol používať. OM8AIK ako administrátor vie najlepšie prečo to urobil tak,ako to je.Pánboh zaplať za každú prácu pre širokú amatérsku verejnosť. Dnes mi nerobí žiaden problém orientovať sa v inzercii.Jeden,dva kliky navyše ma nezabijú. Ak niekto dokáže urobiť inzerciu jednoduchšiu a bude ju spravovať vo svojom voľnom čase nech to urobí.

John
Dátum registrácie: St Máj 11, 2016 9:57 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa John » St Máj 11, 2016 10:02 am

Neviem kto toto schválil, ale inzercia úplná katastrofa. Predtým to bolo prehladnejšie, teraz už nemám chuť sa preklikávať a hladať kde sa čo predáva, tak už radšej na inzerciu ani nechodím. Dúfam že sa to dá naspať, lebo toto je krok spať !!!

om2adp
Dátum registrácie: Št Máj 12, 2016 7:16 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa om2adp » Št Máj 12, 2016 7:39 am

Michal spravil veľký kus roboty - phpBB je rozsiahly systém, upraviť ho do patričnej podoby vyžadovalo nemálo času a úsilia.
Ani podľa mňa sa však phpBB, ktoré bolo vytvorené ako systém pre fórum, pre inzerciu nehodí. Má síce obrovské množstvo možností, ale práve toto množstvo mnohých návštevníkov odrádza. Bežný užívateľ potrebuje otvoriť stránku, maximálne kliknúť na rubriku (predaj, kúpa...) a prezerať najnovšie inzeráty v takom rozsahu popisu, aby mu neušli v inzeráte "nižšie" inzerované položky.
Skúsil som spraviť takýto jednoduchý systém - nechcem tým však vyvolať nejaké trieštenie alebo nedajbože "konkurenciu". Návštevníci by si mohli stránku vyskúšať a vyjadriť sa, čo im viac vyhovuje, či nebude treba skúsiť ešte nejakú ďalšiu stránku na inzerciu.
Ponúkaná stránka je výrazne jednoduchšia, aj registrácia. Má 6 rubrík (bez podrubrík), v každej rubrike sú zobrazované v základe aj texty inzerátu, v detaile aj max. 5 fotografií. Nie je tam možné reagovať k inzerátu priamo na stránke, ale je možné ľahko odoslať mail inzerentovi s prípadnou otázkou. Je možné nastaviť si notifikácie o nových inzerátoch nastaviteľné v každej rubrike zvlášť. Povinné je napísať iba názov inzerátu, popis a zvoliť dobu expirácie inzerátu (1-365 dní, potom ho vidí iba inzerent, aby si ho mohol predĺžiť resp. upraviť alebo vymazať). Ostané je voliteľné. V registrácií je povinné krstné meno (nick), email a zvoliť si heslo. Priezvisko, adresa, telefón a callsign sú voliteľné. Zmeny týchto údajov si môže kedykoľvek urobiť užívateľ sám po prihlásení. Úpravy v texte inzerátu resp. celý inzerát vymazať môže užívateľ tak isto urobiť kedykoľvek a koľkokoľvek krát sám. Je to napísané v PHP a využíva MySQL, zrejme by to bolo možné použiť aj ako iframe.
Stránka je čiastočne responzívna - pre tablet, ale na mobilnom telefóne to nie je už "ono".
Ak teda chcete, vyskúšajte. Linka je na stránke OM CallBooku http://www.omradio.sk a tam v ľavom menu kliknúť na "HAM inzercia" alebo priama linka http://www.depe.sk/bazar
Naposledy upravil/-a om2adp v Št Máj 19, 2016 9:01 pm, upravené celkom 2 krát.

John
Dátum registrácie: St Máj 11, 2016 9:57 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa John » Št Máj 12, 2016 8:44 am

om2adp napísal:Michal spravil veľký kus roboty - phpBB je rozsiahly systém, upraviť ho do patričnej podoby vyžadovalo nemálo času a roboty. Ani podľa mňa sa však phpBB, ktoré bolo vytvorené ako systém pre fórum, nehodí. Má síce obrovské množstvo možností, ale práve toto množstvo mnohých návštevníkov odrádza. Bežný užívateľ potrebuje otvoriť stránku, maximálne kliknúť na kategóriu (predaj, kúpa...) a prezerať najnovšie inzeráty v takom rozsahu popisu, aby mu neušli v inzeráte "nižšie" inzerované položky.
Skúsil som spraviť takýto jednoduchý systém - nechcem tým však vyvolať nejaké trieštenie alebo nedajbože "konkurenciu". Návštevníci by si mohli stránku vyskúšať a vyjadriť sa, čo im viac vyhovuje, či nebude treba ešte nejaká ďalšia stránka na inzerciu.
Stránka je výrazne jednoduchšia, aj registrácia, má 6 rubrík (bez podrubrík), v každej rubrike sú zobrazované v základe aj texty inzerátu, v detaile aj max. 5 fotografií. Nie je tam možné reagovať k inzerátu priamo na stránke, ale je možné ľahko odoslať mail inzerentovi s prípadnou otázkou. Je možné nastaviť si notifikácie o nových inzerátoch v každej rubrike zvlášť. Povinné je napísať iba názov inzerátu, popis a zvoliť dobu expirácie inzerátu (1-365 dní, potom ho vidí iba inzerent, aby si ho mohol predĺžiť resp. upraviť alebo vymazať). Ostané je voliteľné. V registrácií je povinné krstné meno, email a zvoliť si heslo. Priezvisko, adresa, telefón a callsign sú voliteľné. Zmeny týchto údajov si môže urobiť užívateľ sám po prihlásení. Zmeny v texte inzerátu môže užívateľ tak isto urobiť kedykoľvek a koľkokoľvek krát sám. Je to v PHP a MySQL, zrejme by to bolo možné použiť aj ako iframe.
Teraz sú tam 4 testovacie inzeráty, aby bolo vidieť, ako sa zobrazujú, ako sa dá prechádzať medzi nimi atď. V prípade, že tam niekto vloží reálny inzerát, tieto testovacie inzeráty odstránim. Stránka je čiastočne responzívna - pre tablet, ale na mobilnom telefóne to nie je už "ono".
Ak teda chcete, vyskúšajte. Linka je na stránke OM CallBooku http://www.omradio.sk a tam v ľavom menu kliknúť na "HAM inzercia" alebo prima linka http://www.depe.sk/bazar

Presne takto by to malo vyzerať, som jednoznačne za návrh ktorý poslal OM2ADP. Dobrá práca.

OM1CI
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OM1CI » Št Máj 12, 2016 8:30 pm

Nič iné k Dušanovej práci ma nenapadá: " Kto umí, ten umí !"
:-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný