Rebríček

Zamknuté
ivan2
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne Apr 03, 2016 1:17 am
Kontaktovať používateľa:

Rebríček

Príspevok od používateľa ivan2 »

predám rebríček 480 ohmov -1euro za 1 meter. dľžka je na objednávku.. 0940867701
Milano
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Feb 12, 2021 8:11 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa Milano »

ivan2 napísal: Po Feb 22, 2021 4:40 pm predám rebríček 480 ohmov -1euro za 1 meter. dľžka je na objednávku.. 0940867701
Prosím Ťa, pre zvedavosť: na čo je to dobré?
ivan2
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne Apr 03, 2016 1:17 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa ivan2 »

aby mohli žaby ťahať eletriku...videť že nemáš značku..
OM8AQ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 02, 2020 9:41 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa OM8AQ »

Pre Milano: Doporučujem preštudovať túto knižku: http://ftp.nagano.cz/knihy/amaterske_kr ... anteny.pdf
príp. aspoň kapitolu 7.3.2 Dvojdrôtová symetrická linka na stranách 75 až 81.
ivan2
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne Apr 03, 2016 1:17 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa ivan2 »

tú knížku som mal už ked ešte ty si ťahal káčera ... a dobudúcna nepoučuj ak nevieš o čom je reč,,, OM5HI
OM8AIK
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Mar 17, 2016 10:08 am
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa OM8AIK »

OM5HI, čo tak preukázať trochu HAM spiritu, alebo elementárnej slušnosti?

Milano sa slušne spýtal, na čo je to dobré a nasledovalo akurát osočovanie. OM8AQ mu poradil, kde má načerpať informácie a toho urážate tiež. Ešte aj s tým, že tu chyba nastala u Vás na príjme, keďže ste zjavne nepochopili, alebo neprečítali, komu bol príspevok určený.

Kroťte si emócie a reagujte vecne, takéto správanie medzi HAM nepatrí.
ivan2
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne Apr 03, 2016 1:17 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa ivan2 »

ako človek -amatér s dvojpísmenkovov značkou si mu to mal vysvetliť a nie písať dvojzmyselné otázky... to nie je celkom ham od teba...OM5HI
OM8AQ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 02, 2020 9:41 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa OM8AQ »

Pre OM5HI: Ivan, podľa vyššie uvedeného je zrejmé, že nevieš rozoznať kto komu čo píše. Skús prosím požiadať skúsenejšieho užívateľa týchto stránok, aby ti vysvetlil základné pravidlá ich používania.
73, Stano OM8AQ
ivan2
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne Apr 03, 2016 1:17 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa ivan2 »

prosim ťa ty už nevypisuj nič okolo rebríčku nikomu a požiadaj nejakeho skúseneho hama nech ťa dá do obrazu a zmeň si sufix na štvorpísmenkový... daj na mňa... už nechaj rebríčky na pokoji..OM5HI
OM8AQ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 02, 2020 9:41 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa OM8AQ »

Ivan OM5HI: Moja poznámka nebola o rebríčku, ale o tom, že nevieš rozoznať, kto komu o čom píše.
Stano OM8AQ
ivan2
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne Apr 03, 2016 1:17 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa ivan2 »

Stano OM8AQ ale na mojom inzeráte si vybavujete komunikáciu a prečo nie v SS..je tu tá možnosť,tak to ma vytočilo ..ved každý ham má možnosť si zistiť čo je rebríček a načo slúži. Istý admin OM8AIK mi poslal vyhrážku že ma blokne.. Tak len tolko ..Nemusí vymazávam sa sám a ked ide niekoho poučovať o ham správaní nech sa zapojí do debaty na 3,756 tam sú vzory a uznávane kapacity..Stano prepáč ak som sa ťa dotkol nejak ale dojalo ma to že niekto dáva také otázky a nemá elementárne znalosti o napájačoch.. ahoj už tu zajtra nebudem ..Končím s týmto portálom a idem počúvať na 3,756 .. tam je to Ham správanie.. 73!! OM5HI
OM8AQ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 02, 2020 9:41 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa OM8AQ »

Ivan OM5HI: Je to tak, že sú tu aj ľudia, ktorí majú minimálne znalosti z rádioamatérskej tematiky, či už z techniky, alebo z prevádzky, ale majú záujem. To neznamená, že ich my skúsenejší máme odbiť nevhodnými poznámkami. Každý raz začínal. My, keď sme boli mladí, sme mali v tom čase šťastie, že sme sa mohli spýtať čo nám nebolo jasné od starších skúsenejších v rádiokluboch, študovať doporučenú literatúru a pod. Teraz ostali mladým len internetové (chaotické) informácie a žiadny (obmedzený) kontakt so skúsenými rádioamatérmi. Tak im pomôžme.
V každom prípade by bolo nešťastné urážať sa a hovoriť o tom, že končíš s týmto portálom. Bohužiaľ na 3,756 to niekedy tiež nestojí za veľa. Pár starých rádioamatérov, čo majú ísť príkladom, tam dokážu zlikvidovať HAM spirit. Špatný príklad mladým, ktorí môžu mať pocit, že takéto správanie je normálne, čo teda nie je. Ale kto im má vysvetliť čo je správne, ak zase nie my starší ? Pozdravujem ťa a dúfam, že opäť dovidenia na stretnutí v Poprade (ak Corona dovolí).
73, Stano OM8AQ
ivan2
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne Apr 03, 2016 1:17 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Rebríček

Príspevok od používateľa ivan2 »

Stano OM8AQ .. máš pravdu ale trebalo napísať že som mladý ham a neviem čo s tym... odpoved by bolla iná... ahoj 73!! OM5HI.
Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 neregistrovaných