Umelá zaťaž z R-140

Napísať odpoveď
OM5AMT
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Júl 18, 2020 12:07 am
Kontaktovať používateľa:

Umelá zaťaž z R-140

Príspevok od používateľa OM5AMT »

Kúpim umelú záťaž z rádiostanice R-140.Ponúknite.
om6am
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Apr 18, 2016 9:24 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Umelá zaťaž z R-140

Príspevok od používateľa om6am »

Ahoj,
mám tú taku pertinaxovú krabičku s merákom, kde je napísané azbukou ekvivalent antenny "štyr-ČM to je ono?
Jozef om6am
Používateľov profilový obrázok
OM1ARH
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi Sep 20, 2019 9:43 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Umelá zaťaž z R-140

Príspevok od používateľa OM1ARH »

Pre OM6AM, to je ku inej radiostanici, je tam zataz okolo 25R a budik VF ampermetra, je pohanany termokrizovym bocnikom.
Bolo to ku tankovym staniciam.
R140, mala ako umelu zataz, taku velku skrinu, ktora mala perforovany plech, naplnena hmotovymi rezistormi, impedancia bola okolo 60R.

pre OM5AMT
Zataz sa da do doby, nez zozenies origo umelu zataz, nahradit radiatorom priamotopnym, /nie olejovym/ napriklad Nedis, alebo LG a mnohe dalsie, ktory ma v sebe jednu kanthalovu spiralu v tvare vlnovca na vykon okolo 1kW, pre 230V. Akorat treba odpojit sietovu snuru a urobit na skrinu konektor VF, postaci aj PL259, ale musi mat kvalitne dielektrikum.

Ak nie ine, nudzovo postaci aj "fukar" priamotop, musi ale bezat motor ventilatora, ktory ma spiralu vlnovcovu, pre vykon 230V 1kW.

Zataz 230V 1kW z kanthalu, ma celkom konstantnu impedanciu okolo 50R pri meniacom sa vykone, rezistivita kanthaloveho topneho telesa sa teplotou nemeni.

Taky samostojny priamotop radiator, ktory ma plechovy kryt, a pozdlzne ulozenu spiralu, ma dokonca minimalnu parazitnu kapacitu, ak sa kryt pripoji ako "kostra" tej umelej zataze.
Samozrejme na vyssich pasmach, to nemusi byt uplne idelane, ale ani ta originalna umela zataz z R140, nebola nejaka presna a mala relativne vyssiu parazitnu kapacitu, ako onen spominany radiator.
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných