Nový HAM-od nuly.

Ak hľadáte informáciu, či si neviete s niečím poradiť, tu je na to priestor.
Napísať odpoveď
RastislavMedzany
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St Feb 07, 2024 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Nový HAM-od nuly.

Príspevok od používateľa RastislavMedzany »

Zdravým všetkých rádioamatérov. Hoci som už vo vyššom veku učarovalo my rádioamatérstvo a snažím sa naučiť čo najviac. Moja prvá stanička je QUansheng uk-5 a prvé pochopenie programovania ma stálo veľa času na internete. Kým som pochopil čo sú to pmr a cb frekvencie. Rád sa učím nové veci určite do budúcna by som chcel absolvovať skúšky na svoju značku. Horko ťažko som zistil ako funguje nastavenie frekvencie na prevádzač a ku jednomu som sa pripojil no zistil som ,že bez povolenia je to zakázané. Niekde som čítal .že počúvanie komunikácie je najlepšia cesta ako sa naučiť komunikovať. Otázka znie je možné dostať značku na počúvanie ,rx cez prevádzače?
Ďakujem za odpoveď.

P.S. Nie je tu nejaký ham v okolí Prešova ,ktorý by my pomohol?
OM8AIK
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Mar 17, 2016 10:08 am
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový HAM-od nuly.

Príspevok od používateľa OM8AIK »

Ahoj, samostatné počúvanie rádiokomunikácie nie je zakázané a netreba na neho žiadne povolenie.
OM8ATE
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Nov 04, 2023 1:34 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový HAM-od nuly.

Príspevok od používateľa OM8ATE »

Ahoj, som síce z Košíc, ale pôsobím v Prešove na univerzite, som tam teda každý deň. V prípade záujmu ma neváhaj kontaktovať na om8ate@omradio.sk a rád ti zodpoviem akékoľvek tvoje otázky týkajúce sa rádioamatérstva.

73 de OM8ATE
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných