Rušenie elektrickým ohradníkom

Ak hľadáte informáciu, či si neviete s niečím poradiť, tu je na to priestor.
Napísať odpoveď
Karol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi Aug 11, 2017 4:22 pm
Kontaktovať používateľa:

Rušenie elektrickým ohradníkom

Príspevok od používateľa Karol »

Ahojte. Nedávno sused inštaloval cca 25m od mojich kv antén elektrický ohradník, lebo mu vysoká v zime obžrala kopu stromkov v záhrade. Od momentu jeho inštalácie počujem v pásme 160m, 80m a aj vyššie cca každú sekundu silné lupkanie v prijímači, čo je dosť nepríjemné. Má niekto znalosť ako toto rušenie odstrániť, prípadne aspoň znížiť? Vopred ďakujem. Karol OM5KP
OM5NA
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut Nov 20, 2018 5:43 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Rušenie elektrickým ohradníkom

Príspevok od používateľa OM5NA »

Zdravim Karol, tejto problematike sa okrem ineho venuje ARRL na svojej stranke TU. Tato tema je aktualna aj v Holandsku. Zopar praktickych rad TU 73 D. OM5NA
Karol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi Aug 11, 2017 4:22 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Rušenie elektrickým ohradníkom

Príspevok od používateľa Karol »

Ďakujem...
Jordán
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St Dec 25, 2019 12:23 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Rušenie elektrickým ohradníkom

Príspevok od používateľa Jordán »

Zdravím Ťa Karol i keď už pomerne neskoro po vložení dotazu, žial až teraz som narazil na Tvoj dotaz. Mám osobnú skúsenosť s týmto druhom rušenia, tak napíšem čo som zistil a ako jednoducho sa dalo eliminovať.
Niečo pred rokom som zaparkoval svoje auto u poľovníckej strelnici v obci Vigantice (je to na Morave, okres Valašské Meziříčí - pochádza odtiaľ fotbalista Baroš). V aute mám až na výnimky za jazdy naladené na CB CH 10 a akonáhle som zastavil a vypnul motor zretelne som vnímal to povestné "pukanie" cca v sekundových intervaloch. Pretože mal som dosť času než dorazí miestny správca strelnice, tak som vystúpil z auta so zapnutou ručkou CB na ktorú som nasadil miesto teleskopu len tú najkratšiu anténku dĺžky cca 5 cm a vydal som sa smerom k ohradníku o ktorom som vedel, pretože som okolo neho prichádzal. Nemusel som chodiť ďaleko, asi po 20 metroch okrem nárastu intenzity "pukania" i cez postupné uzavieranie squelch-a som už zretelne počul na direkt bez CB-čka ono "pukanie". Objavil som to obratom - na jednom mieste bolo to lanko čo viedlo to vyššie napätie ohradníku nejaké poškodené a v pravidelných intervaloch tam preskakovala modrá iskar (či blesk?). V aute nosím väčšinou i náradie na prvú pomoc pre elektro, tak som izolovanými kliešťami provizórne "stiahol" k sebe tie iskriace časti a bolo po pukaní. Netvrdím, že som objavil Ameriku, ale možno to niekomu poslúži. Krásne sviatky vianočné všetkým čo dočítajú až do konca a nech sa darí v roku 2020. 73! Jordán Nový Jičín
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných